Loading

piątek, 2 stycznia 2009

Tajemnica nadwagi.

Czy idealna dieta istnieje? Dlaczego osobom, które są grube, tak trudno przychodzi schudnięcie?

Niektóre z nich cały czas jedzą, pochłaniają wręcz niebotyczne ilości jedzenia. Wiedzą, że im to nie służy, ale mimo to, wciąż coś konsumują. Zrozumiałe jest więc, że postępując w ten sposób dostarczają organizmowi zbyt wielką ilość składników odżywczych, z którymi on musi sobie jakoś poradzić.

Ale co się dzieje wtedy, kiedy wreszcie przestają jeść w nadmiarze, stosują różne diety, a nawet czasami się głodzą i nie przynosi to pożądanych efektów w postaci schudnięcia? Co powoduje, że mimo, iż jemy mało, czasami nawet jak przysłowiowy wróbelek, lecz nie udaje nam się zgubić nadmiaru kilogramów? Albo chudniemy podczas stosowania jakiejś diety, by potem przybrać nawet więcej na wadze, niż ważyliśmy na początku?

Odpowiedź na to pytanie istnieje i składa się z kilku zagadnień.

Przede wszystkim istnieją pewne czynniki psychiczne tzw. osobiste korzyści płynące z nadwagi. Jest to przyczyna podstawowa i najważniejsza. Podświadomie po prostu z różnych względów nie chcemy być szczupli.

Z książki:"Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę" dowiesz się wszystkiego na temat korzyści jakie masz z nadwagi i nauczysz się jak się ich pozbyć.

Brak komentarzy: