Loading

piątek, 2 stycznia 2009

Jedzenie jest wspaniałe FRAGMENT 6 KSIĄŻKI: "Kreatywne odchudzanie"

Jedzenie jest wspaniałe

By schudnąć należy także zmienić swój stosunek do jedzenia i do spożywanych po-karmów. Pierwszym krokiem do tego prowadzącym jest poznanie tego, co nazywam zdrowym żywieniem. Z tego rozdziału dowiesz się, jak i dlaczego należy zmienić swoje nawyki jedzeniowe, aby Twoja sylwetka stała się szczupła i zgrabna /mężna/. Teraz skoncentrujmy się na fizycznych przyczynach nadwagi.

„Jem, jem i nie mogę przestać”; „bez przerwy mam ochotę na słodycze”; „właśnie zjadłam/em/ obfity posiłek, ale wciąż jestem głodna/y/. Często takie słowa słyszymy z ust ludzi otyłych. Dlaczego? Może mają oni słabą wolę i nie potrafią zrezygnować z posiłku? Dlatego nałogowo się objadają? „Nałogowo”?

Ależ tak. Jedzenie to także nałóg.

Oczywiście mam tu na myśli nałóg węglowodanowy, który uzależnia, podobnie jak papierosy i alkohol.

Nadmiernie jedzenie ma również ścisły związek z niezaspokojonymi potrzebami energetycznymi organizmu.

Silna wola nie ma tu nic do rzeczy.

Fundamentalną rzeczą jest więc dostarczenie naszemu organizmowi niezbędnych produktów, których potrzebuje do życia. W książce: "Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę" znadziesz niezbędne wiadomości na ten temat.

Kiedy pracowałam ze swoją wagą, na początku nie brałam pod uwagę, że odpowiedniej jakości pożywienie jest takie ważne w procesie uzyskania szczupłej sylwetki. Jednak z czasem odkryłam, że niektóre produkty, potrawy, składniki odżywcze wspomagają proces odchudzania, inne są wręcz niezbędne, by utrzymać zdrowie i odpowiednią wagę. Jeszcze inne dosłownie utrudniają, a może nawet uniemożliwiają schudnięcie. Do tych ostatnich, należą między innymi mleko i pszenica i wszelkiego rodzaju margaryny. Ciekawe prawda? Zapraszam do lektury.

cdn

Ps

W książce: "Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę" znajdzesz wiele informacji dotyczących prawidłowego i zdrowego odżywiania.

Ps
Jeżeli jesteś zainteresowana/y całością publikacji możesz ją zamówić naciskając tutaj:

Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragniona sylwetkę - Łukowiak Barbara Janina


Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragniona sylwetkę - Łukowiak Barbara Janina
Pozdrawiam cieplutko, zapraszam do lektury i życzę powodzenia w osiągnięciu wymarzonej sylwetki!

Barbara Łukowiak

Brak komentarzy: