Loading

piątek, 2 stycznia 2009

Medytacja, a raczej twórcza wizualizacja - jak działa?

Dziś chciałabym uświadomić Ci jak ważna jest procesie odchudzania medytacja, czy mówiąc inaczej twórcza wizualizacja. Tak naprawdę i tak stosujesz ją codziennie odnośnie swojego ciała nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Najpierw przeprowadźmy krótkie ćwiczenie:

Wyobraź sobie, że trzymasz w dłoni cytrynę. Bierzesz nóż i kroisz ją na plasterki. Teraz jeden z nich podnosisz i wkładasz do ust.

Co się dzieje z Twoim ciałem? Czujesz w ustach zwiększone wydzielanie śliny? Organizm zareagował, mimo, że cytryna była tylko w Twoim umyśle?

To samo dzieje się we wnętrzu twojego ciała, kiedy prowadzisz twórczą wizualizację i wchodzisz do jego środka, by je uzdrowić.
To po prostu działa.

Twój organizm zareagował tak, jak by to była sytuacja rzeczywista. Prawdopodobnie Twoje źrenice poruszały się, kiedy kroiłaś/eś cytrynę w plasterki, zgodnie z kierunkiem noża. Twoje mięśnie rąk drgały lekko, podczas krojenia cytryny, tak, jakbyś wykonywał/a tę czynność naprawdę. Nastąpiło wzmożone wydzielanie śliny, a być może odczułaś/eś nawet kwaśny smak w ustach. Żołądek zaczął wytwarzać odpowiednie do strawienia cytryny soki trawienne.

To proste ćwiczenie udowadnia, że istnieje ścisły związek między ciałem a umysłem.
Skoro tak, wiesz już, że dysponujesz doskonałym narzędziem, umożliwiającym realizację pragnień i potrzeb. Jedynym warunkiem jest umiejętne jego wykorzystanie.

O tym w następnym odcinku

Ps
Więcej na temat medytacji i ich zastosowania w odchudzaniu znajdziesz w mojej książce: "Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę"

Brak komentarzy: