Loading

niedziela, 19 czerwca 2011

10 sposobów na zmniejszenie Twojego stresu poprzez zastosowanie odpowiedniej diety.

Autorem artykułu jest Barbara Janina Łukowiak


Kiedy jesteś zestresowana chciałabyś poznać najlepszy i najszybszy sposób na to, by wreszcie poczuć ulgę, móc się rozluźnić i zacząć prawidłowo wysypiać się w nocy.

Czasami, by uwolnić się od stresu, albo by zmniejszyć jego poziam, sięgasz po środki uspokajające czy zagłuszasz frustrację jedzeniem i alkoholem.

Tak, to prawda, ze poprzez ciało możemy wpłynąć na psychikę.
Dlatego środki farmakologiczne nam pomagają w pewien sposób i zagłuszają stres. Także alkohol, czy spożywanie słodyczy mogą nam w tym pomóc.

Ale na pewno zdajesz sobie sprawę, ze zastosowanie ich na dłuższa metę przynosi więcej szkód niż korzyści.
Co w takim razie możesz zrobić?

W tym artykule chcę Ci podsunąć parę bardzo łatwych rozwiązań, które jeżeli wprowadzisz w życie z pewnością złagodzą odczuwanie przez Ciebie stresu. 

Tym razem zaczniemy zwalczać stres poprzez dostarczanie naszemu ciału odpowiednich składników odżywczych. Wystarczy je po prostu włączyć do naszego codziennego menu. Kiedy to zrobisz, po pewnym czasie zauważysz, że odczuwanie przez ciebie stresu zmniejszy swoją intensywność, a Ty zaczniesz mieć świeższy i bardziej konstruktywny pogląd na wiele spraw.

Sposób 1:
Czy wiesz, że niektóre ze spożywanych pokarmów wzmagają odczuwany stres?
Dzieje się tak dlatego, ponieważ działają one na Twój organizm pobudzająco i dodatkowo go zakwaszają.
Takimi pokarmami są np. kawa, mięso, cukier, biała mąka, konserwanty.
Dlatego warto je ograniczyć i zastąpić ich zdrowymi odpowiednikami.

Sposób 2:
Wprowadź do Twojej codziennej diety: cukier nierafinowany brązowy, mąkę z pełnego przemiału, pieczywo ciemne, żytnie lub owsiane, makaron razowy i ekologiczny ryż.

Sposób 3:
Produktami redukującymi poziom stresu są warzywa i owoce, które mają działanie alkalizujące i uspokajające. Dlatego zadbaj o jedzenie sałatek jarzynowych i owocowych (możesz je przygotować na wieczór, by na drugi dzień zabrać do pracy. )

Sposób 4:
Podczas reakcji stresowej nasz organizm bardziej wykorzystuje pewne substancje. Należą do nich przede wszystkim witaminy: C, E oraz wszystkie witaminy z grupy B. Będąc tego świadomą należy po prostu dostarczyć swojemu ciału odpowiednią ich ilość. Zrobisz to włączając do naszej codziennej diety: wszelkiego rodzaju kiełki, sezam, owoce kiwi, orzechy, jaja (źródło witaminy E, B2, A i D)
Witaminy B i C są łatwo rozpuszczalne w wodzie, dzięki temu szybko wydalane, dlatego należy podawać je w małych dawkach, ale często.
Możesz także zaopatrzyć się w suplementy zawierające te witaminy.

Sposób 5:
W walce ze stresem bardzo ważny jest magnez,
Magnez znajdziesz w takich produktach jak: mak, fasola, groch, soja, kasza i mąka gryczana, wątroba, a także jabłkach i wiśniach. Możesz też pozwolić sobie na 2 kosteczki gorzkiej czekolady.
Preparaty z magnezu dostaniesz także w aptece.
Pamiętaj, że nadmiar alkoholu i kawy bardzo wpływa na zmniejszenie zawartości magnezu w Twoim organizmie.

Sposób 6:
Podczas reakcji stresowej bardzo wskazane jest picie wody, soku z czarnej porzeczki (zawiera witaminę C), soku z selera (działa uspokajająco i wzmacniająco).

Sposób 7:
Jedz Banany. Są one cennym źródłem potasu. Banany zwiększają również zasób energii oraz wywołują poczucie zadowolenia i radości.


Sposób 8:
Pamiętaj o pomidorach z bazylią lub estragonem w Twojej diecie. To niezwykłe połączenie potasu oraz właściwości uspokajających bardzo pozytywnie wpływa na zmniejszenie się poziomu stresu.


Sposób 9:
Wprowadź Jogurt do swojego codziennego menu. Jest on źródłem bakterii pro biotycznych oraz witamin B, A i D.

Sposób 10:
Jedz na śniadanie owsiankę. Owies uważa się za bardzo uspokajający element diety. Zawiera on bowiem dużą zawartość witaminy B2.

Wiem, ze nie wyczerpałam tej listy sposobów. Ale powtórzę tutaj: zastosuj chociaż jej część w codziennej diecie, a z pewnością odczujesz zadawalający wpływ na obniżenie się poziomu Twojego stresu.

Pozdrawiam
Barbara Łukowiak


---
http://wszystkodlaciebie.pl - MAM DLA CIEBIE COŚ SPECJALNEGO! Pozdrawiam. Barbara Łukowiak

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy: