Loading

sobota, 17 kwietnia 2010

Mleko sojowe – idealne do odchudzania

Niedawno odkryłam mleko sojowe. Zaczęłam robić z niego kefiry (więcej na stronie  http://wagamoja.blogspot.com/
I zaczęłam chudnąć! Pierwszy raz w życiu piłam to mleko i naprawdę zdiwiłam się, że jest takie smaczne. Do tego te efekty w gubieniu kilogramów! Zaczęłam się bardziej interesować co ono w sobie takiego ma. I na stronie: http://www.aktivplus.org/cms_pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=33

Znalazłam takie oto informacje:

Mleko sojowe  - 100% ROŚLINNE , 0% CHOLESTEROLU, 0% LAKTOZY

To produkt bezlaktozowy, stanowiący pełnowartościowy zamiennik mleka krowiego dla osób, które nie tolerują laktozy lub są uczulone na mleko krowie. Jest silnie zasadotwórcze, a zawarte w nim witaminy i sole mineralne mają pozytywny wpływ na cały organizm.
Jest znakomitym pokarmem dla chorych. Nie ścina się w żołądku jak zwykłe mleko. Ma dobroczynny wpływ w przypadku owrzodzeń żołądka i dwunastnicy, raka, cukrzycy, a także dolegliwościach wątrobowych oraz schorzeń nerek i pęcherza moczowego. Pomaga przywrócić naturalną równowagę organizmu po chorobach.

Mleko sojowe ze względu na niską zawartość wskaźnika glikemicznego ,stabilizuje poziom glukozy we krwi – jest wiec produktem idealnym dla odchudzających sie , cukrzyków i osób opornych na insulinę.

Mleko sojowe można wykorzystywać niemal w każdym przepisie wymagającym dodania mleka krowiego. Świetnie nadaje się jako baza do kaszek, budyni, kremów, ciast, napojów, koktajli owocowych. Polecamy również jako lekkostrawny zabielacz do kawy , cappuccino lub latte macchiato.

Od siebie dodam, że mleko sojowe jest napojem otrzymanym z namoczonych w wodzie, a następnie rozdrobnionych ziaren sojowych.

Serdecznie polecam, gdy chcesz schudnąć.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Mleko wspomaga odchudzanie, to prawda.
Świetny artykuł, na prawdę :)
Polecam dodatkowo zapoznać się z tym wątkiem :) http:// odchudzanieforum.com/artyku-y-o-odchudzaniu/90-mleko-pomaga-w-odchudzaniu. html