Loading

czwartek, 25 lutego 2010

Wizualizacja i odchudzanie

Wyobraź sobie, że właśnie bierzesz udział w premierze nowego produktu do likwidowania nadwagi. Z informacji i doświadczeń znanych Ci osób, które korzystały z tego urządzenia wynika, że jest ono rewelacyjne. Wystarczy kilka razy, po kilka minut skorzystać z tego produktu i na trwałe traci się kilogramy. Potrafisz to sobie wyobrazić?

Teraz bądź ze sobą szczera. Jaka była pierwsza myśl, uczucie, które pojawiło się w Tobie, kiedy wyobraziłaś sobie to urządzenie? I to, że na zawsze możesz pozbyć się nadmiaru kilogramów? To pierwsze wrażenie jest bardzo istotną informacją odpowiadającą na pytanie zadane w tytule tego artykułu:

Czy jesteś gotowa na bycie szczupłą?

Jestem przekonana, że wiele otyłych osób w tym momencie odczuło zawahanie. Czy oznacza to, że nie chcą pozbyć się otyłości?

Nie, oczywiście, że nie. Oni naprawdę tego chcą. Chcą tego z całych swoich sił, przecież tyle razy próbowali stosując jakieś diety, czy ćwiczenia. No, ale ten wstrętny efekt jo – jo. Nie wiadomo dlaczego kilogramy wracają.

To uczucie, myśl zawahania, którą może i ty odczułaś, to nic innego jak reakcja Twojej podświadomości. Oho – dzieje się coś niedobrego – myśli ona - coś, coś może zagrozić programowi, co może wkraść się jak wirus do komputera, trzeba to powstrzymać w zarodku. Tak, Twoja podświadomość – ten naczelny komputer Twojego ciała zrobi wszystko, byś zachowała obecny wygląd, a nawet, dla większego bezpieczeństwa przybrała jeszcze parę kilogramów więcej.

Rolą naszej podświadomości jest ochrona nas we wszelki znany jej sposób. Bo czym w istocie jest nadwaga, jeżeli skupimy się na jej psychologicznym aspekcie? Zapasy tłuszczu to nic innego jak mur oddzielający nas od rzeczywistego świata, a dodatkowo stanowią magazyn żywności zabezpieczający nas na nadejście gorszych czasów (jeżeli się takich spodziewamy). Im większe zagrożenie, im bardziej ciągnące się w czasie, im częściej się powtarzające – tym większa jest nasza nadwaga.

No dobrze, ale przypuśćmy, że świadomie odkryłaś co powoduje Twoją nadwagę. Odkryłaś jakie czynniki pomijając aspekt fizyczny (np. nadmierne jedzenie) ją wywołują. Co wtedy? Czy istnieje jakaś metoda na przeprogramowanie naszej podświadomości? Na podsunięcie jej nowego programu, w którym króluje nasze szczupłe, silne i jędrne ciało?

Odpowiem Ci pytaniem. Jeżeli przeczytałaś uważnie ostatnie zdanie cóż takiego pojawiło się na sekundę w Twojej wyobraźni? Czyż nie było to: szczupłe, silne i jędrne ciało? Nie ważne przy tym, że być może zobaczyłaś czy odczułaś tak wyglądające, poruszające się nie swoje ciało. To była tylko próbka wykorzystania Twojego naturalnego talentu, do przeprogramowania Twojej podświadomości. Możemy nazwać to kierowaną wizualizacją.

Już wiesz, że wizualizacja to jeden z niezbędnych składników, które pomogą Ci w odchudzaniu. Drugim, ale równie istotnym jest pozbycie się przyczyn, które spowodowały Twoją otyłość. Niektóre z przyczyn to np. małe poczucie własnej wartości, lęki i kompleksy, czucie się samotnym, ciągłe krytykowanie siebie, niezadowolenie ze sfery seksualnej, albo chęć bycia postrzeganą jako wielka osoba. No ale to temat na następny artykuł :)

Brak komentarzy: