Loading

piątek, 2 stycznia 2009

Medytacja - czego o niej jeszcze nie wiesz

Już niedługo zaproponuję Ci specjalną medytację, która ma za zadanie uwolnić Cię od nadmiaru komórek tłuszczowych w Twoim ciele.

Już niedługo skorzystasz z tej cudownej możliwości. Zastosujesz technikę twórczej wyobraźni i rozpoczniesz podróż po wnętrzu swojego organizmu. Odszukasz w nim największe skupiska komórek tłuszczowych i pozbędziesz się ich, wyrysowując nadmiar w mandali. Wszystkie obrazy, uczucia, myśli, które się pojawią podczas tej medytacji są właściwe i najbardziej dla Ciebie korzystne.

Jeszcze mała dygresja dotycząca wyrysowywania w mandali.Na czym ona polega?
Przygotowujesz sobie kilka czystych kartek papieru, kolorowe kredki. Zamykasz oczy, lub lepiej zakrywasz je apaszką. /Udowodniono, że kiedy mamy oczy zamknięte, nasz oddech staje się spokojniejszy, a tym samym łatwiej jest nam się zrelaksować/. Najpierw lewą ręką rysujesz wielkie koło.

Dlaczego lewą ręką? Ponieważ ma ona kontakt z prawą półkulą twego mózgu, a tym samym z twoją podświadomością. Podświadomość natomiast w wielkim skrócie kieruje wszystkimi procesami zachodzącymi w twoim wnętrzu. Przecież świadomie nie rozkazujesz sobie podnosić, obniżać ciśnienia, filtrować krew itp. Odbywa się to niejako automatycznie. Między innymi także dzięki pracującej nieustannie podświadomości.

Ale wróćmy do rysowania. Kiedy narysujesz koło, umieszczasz w nim dowolne znaki, kreski, kropki, kółka, linie, lub wyobrażasz sobie, że wyrysowujesz jakieś przedmioty. Ważne jest samo rysowanie i dodanie do tego wyobrażenia, czego chcesz się pozbyć i od czego uwolnić. Jest to robienie miejsca na nowe, oczyszczanie przestrzeni. To naprawdę działa!

W następnym odcinku medytacja dla kobiet, a w kolejnym tylko dla mężczyzn. :)

Zapraszam

Brak komentarzy: