Loading

piątek, 2 stycznia 2009

Medytacja dla mężczyzn: Podróż w głąb ciała. FRAGMENT 9 KSIĄŻKI: "Kreatywne odchudzanie"

Usiądź wygodnie, z wyprostowanym kręgosłupem. Zrób wdech i na wydechu powiedz: rozluźniam swoje ciało. Teraz wyobraź sobie, że do łopatek masz przyczepione nitki. Biegną one do góry, tam łączą się z trzecią nitką zaczepioną wewnątrz twojej głowy, dokładnie w jej środku. Te trzy nitki łączą się ponad głową i ciągną Twoją głowę, szyję, łopatki do góry. Po prostu daj się pociągnąć za nitki do góry. Poczuj przy tym jak twoje plecy stają się proste, kręgi się wydłużają, przestrzenie między kręgami stają się większe. Teraz siedzisz prosto i wygodnie.

Porusz mięśniami twarzy, zrób parę grymasów, pozwól opaść swojej żuchwie w dół - moja twarz jest rozluźniona, poruszaj ramionami - moje ramiona i ręce są rozluźnione, poczuj swój kręgosłup - moje plecy są rozluźnione. Wciągnij rozluźnij brzuch - mój brzuch i piersi są rozluźnione. Zwróć uwagę na pośladki, popraw się na krzesełku - moja miednica i biodra są rozluźnione, poruszaj mięśniami nóg i stóp - moje nogi są rozluźnione. Weź teraz głęboki wdech i na wydechu powiedz - moje całe ciało jest rozluźnione.

Teraz wyobraź sobie, że wdech następuje przez pępek, oddech podnosi się do wysokości gardła, po czym opada do poziomu pępka, gdzie następuje wydech. Wyobraź sobie, że oddech zaczyna się w okolicy pępka, unosi się do gardła, następnie opada i wychodzi przez pępek. Skojarz ten ruch z morską falą wznoszącą się przy brzegu, opadającą i cofającą się w głąb morza. Niech twój oddech wznosi się od pępka do gardła, opada i uchodzi spokojnie, jak fale na morskim brzegu. Nie staraj się kontrolować oddechu, dbaj jedynie o wizualizację wchodzenia przez pępek, unoszenia się, opadania i wypływu przez pępek oddechu. Niczego nie wymuszaj, poddaj się temu rytmowi. Wykonaj kilka takich oddechów teraz.

Teraz weź głęboki wdech przez pępek i na wydechu powiedz: teraz oczyszczam swój umysł. Weź głęboki wdech przez pępek i na wydechu powiedz: mój umysł jest oczyszczony. Wszystkie odgłosy z zewnątrz tylko potęgują moje wyciszenie i sprzyjają wchodzeniu w głąb siebie. Jestem zawsze bezpieczna. Wszystkie pro-cesy, jakie za chwilę będą zachodzić w moim organizmie są dla mnie bezpieczne, sprzyjają mojemu zdrowiu i przebiegają w tempie najbardziej dla mnie korzystnym /3x/.

Weź głęboki wdech przez pępek i na wydechu powiedz: wchodzę w moją we-wnętrzną ciszę. Weź głęboki wdech przez pępek i na wydechu powiedz: jestem w swojej wewnętrznej ciszy. Z każdą chwilą robisz się coraz mniejszy, mniejszy, jeszcze mniejszy. Kiedy doliczę do 1 staniesz się tak mały, by bez problemu móc wejść do własnego ciała i zwiedzić je.

Wdech 10, wydech 9. Jesteś coraz mniejszy. Wdech 8 wydech 7. Sta-jesz się jeszcze mniejszy. Wdech 6 wydech 5. Teraz już z ledwością można Cię zobaczyć gołym okiem. Wdech 4, wydech 3. Za chwilę osiągniesz idealną wiel-kość, by bez problemu poruszać się po własnym ciele, przenikać przez ściany róż-nych naczyń i narządów. Wdech 2 wydech 1. Jesteś już odpowiedniej wielkości. Oddychasz głęboko i swobodnie.

Znajdujesz się we wnętrzu własnego ciała fizycz-nego. Rozglądnij się co widzisz? W jakim miejscu ciała jesteś? Bez pośpiechu roz-pocznij zwiedzanie. Jakie tu są kolory, zapachy, smaki? Może słyszysz jakieś od-głosy? Co czujesz, gdy tak poruszasz się swobodnie po wnętrzu swojego organi-zmu, niczym nie skrępowany? Teraz skieruj się do miejsca, gdzie zgromadzona jest największa ilość białych komórek tłuszczowych. Intuicja bezbłędnie zaprowadzi cię do tego obszaru ciała.

Dotknij białą komórkę tłuszczową. Jaką ma ona strukturę? Jest gładka, czy może szorstka? Jaki ma kształt? Czy czujesz tu jakieś zapachy? Jaką ma temperaturę, jaki kolor? Teraz weź kartkę, wybierz kredkę i najpierw narysuj duże koło. W jego wnętrzu postaw dowolną kreskę, koło, cokol-wiek. Już? Właśnie uwolniłeś swoje ciało od kilkuset zbędnych komórek tłuszczo-wych. Właśnie teraz masz taką moc. Rysując w mandali uwalniasz systematycznie twój organizm od nadmiaru komórek tłuszczowych i tym samym uwalniasz się od wszelkich problemów psychicznych, które je wywołały. Nadal rysując, zobacz w wyobraźni, poczuj, jak z każdą narysowaną kreską ilość komórek tłuszczowych systematycznie się zmniejsza, twoje całe ciało robi się co-raz lżejsze i szczuplejsze. Każdy obraz, każda narysowana kreska, to dar dla two-jego ciała od Ciebie. Rysuj tak długo, jak długo będziesz miał ochotę.

Możesz swobodnie przemieszczać się po ciele, odkrywać coraz to inne zgromadzenia bia-łych komórek tłuszczowych i usuwać je wyrysowując kredką na kartce. Gdy wyry-sowujesz nadmiar tkanki tłuszczowej z twojego organizmu, równocześnie pozby-wasz się wszelkich toksyn i śluzu zalegających w twoim ciele od lat. Po zakończe-niu medytacji, toksyny te i śluz w sposób naturalny opuszczą twój organizm po-przez oddech, skórę, czy układ wydalniczy i moczowy. Równocześnie energia uwolniona podczas spalania tkanki tłuszczowej da Ci siłę do radzenia sobie, z wszelkimi problemami życiowymi /3x/......

Za chwilę, powoli wrócisz do swoich normalnych rozmiarów. Teraz z każdą chwilą robisz się coraz większy. Kiedy doliczę do 10 uzyskasz z powrotem normalną wielkość. Wdech 1, wydech 2. Jesteś coraz większy. Wdech 3, wydech 4. Stajesz się jeszcze większa. Wdech 5, wydech 6. Teraz już z łatwością można Cię zobaczyć gołym okiem. Wdech 7, wydech 8. Za chwilę osiągniesz swoją naturalną wielkość. Wdech 9, wydech 10. Masz już swoje naturalne rozmiary, pomniejszone o taką ilość komórek tłuszczowych, jaką wyrysowałeś. Skup teraz swoja uwagę na odmłodzonym, szczuplejszym twoim ciele. Zobacz w wyobraźni siebie, jak mierzysz swój obwód ud, pasa, bioder i piersi. Na centymetrze widać za każdym razem nowe wartości! Wyszczuplałeś w każdym miejscu, w jakim pragnąłeś.

Zobacz, jak zakładasz spodnie i tu czeka Cię też niespodzianka. Będziesz musiał przeszyć guzik albo założyć pasek, ponieważ spodnie po prostu są za luźne, wręcz spadają z Ciebie. To samo dzieje się z koszulą, płaszczem. Idziesz zatem do sklepu i kupujesz sobie nowe, odpowiednie ubrania. Prosisz oczywiście o nowy rozmiar, mniejszy o numer lub kilka numerów od tego, który nosiłeś do tej pory. Zakładasz na siebie nowe ubrania. Wychodzisz ze sklepu. I spotykasz na ulicy dawną znajomą, a ona z ledwością może cię poznać! To Ty? ! Wyglądasz świetnie. Co zrobiłeś, że masz tak doskonałą figurę i jesteś taki męski? Musisz koniecznie zdradzić mi tą tajemnicę źródła młodości.

Teraz stajesz przed wystawą sklepową lub ogromnym lustrem i widzisz siebie dokładnie takiego, jakiego opisuje twoja znajoma. Dokładnie takiego, jakiego pragniesz siebie widzieć: atrakcyjnego, uśmiechniętego, zrelaksowanego, szczęśliwego, szczupłego i zadowolonego z siebie i z życia. Twoja sylwetka jest sprężysta i szczupła. Mięśnie pod skórą odpowiednio rozbudowane. Świetnie się prezentujesz. Wchodzisz na wagę. Spoglądasz na wskaźnik i oto widzisz na niej dokładnie tyle kilogramów, ile chcesz warzyć! Teraz odczuj bardzo wyraźnie radość i szczęście z powodu tej sytuacji.. Jakie jeszcze inne pozytywne uczucia budzą się w tobie gdy widzisz się takim szczupłym i atrakcyjnym? Przed tobą pojawia się teraz twój Opiekun Duchowy.

Opowiedz mu o wszelkich wspaniałych uczuciach, jakie doznajesz związanych z twoją zdrową, szczupłą sylwetką. Poproś go o wzmocnienie tego obrazu ciebie. Widzisz jak twój opiekun wysyła do ciebie płomień miłości lub innego rodzaju energii. Czujesz to bardzo wyraźnie. Energia ta wypełnia cię dodatkową siłą i mocą. Mocą, która utrwala i utwierdza ciebie w zdrowym, szczupłym i silnym ciele. Podziękuj teraz twojemu opiekunowi za pomoc i pożegnaj się z nim.

Podziękuj teraz swojemu ciału za szybką i fachową reakcję na twoje działania. Podziękuj mu, że tak szybko reaguje na wysyłane przez ciebie informacje i sygnały dotyczące uzyskania przez Ciebie szczupłej i męskiej sylwetki. A kiedy poczujesz, że jesteś już gotowy powoli wróć na tą salę. Za chwilę otworzysz oczy. Poczujesz się świeży, zrelaksowany, pełen radości i chęci do życia. Otwórz oczy. Witamy wśród szczupłych i szczęśliwych.

Teraz wszystkie kartki z wyrysowanymi mandalami spal. Podczas tego procesu wyobrażaj sobie, że stajesz się coraz lżejsza/y/, czujesz się coraz lżejsza/y/. Uwalniasz się teraz od zbędnych kilogramów, od niepotrzebnych problemów i korzyści płynących z nadwagi.

cdn

Ps

Więcej medytacji między innymi:

Uwolnienie od korzyści bycia otyłym
Jedzenie jest wspaniałe
Wolność od negatywnych nawyków dotyczących jedzenia
Praca z organami wewnętrznymi i ich wpływ na szczupłe ciało
Kocham swoje ciało
Zaspokój głód psychiczny


i ich zastosowania w odchudzaniu znajdziesz w mojej książce: "Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę"

Jeżeli jesteś zainteresowana/y całością publikacji możesz ją zamówić naciskając tutaj:

Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragniona sylwetkę - Łukowiak Barbara Janina


Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragniona sylwetkę - Łukowiak Barbara Janina
Pozdrawiam

Barbara

Brak komentarzy: