Loading

środa, 28 stycznia 2009

Lęk przed byciem szczupłą i atrakcyjną – część 2

Lęk jest uczuciem, które można zmienić łatwiej, niż się to z pozoru wydaje. Aby uwolnić się od niego wystarczy Twoja chęć i zdecydowanie. Najpierw należy określić dokładnie to, czego się obawiamy. A czego się obawiasz w związku z tym, że będziesz szczupła? Co może ci się stać? Jakie zagrożenie w tym widzisz?

A może wcale nie zauważyłaś, że się boisz zrzucić nadwagę?

Znając swe lęki możesz je opanować. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę twój lęk niezależnie czego by dotyczył, reprezentuje obszar, który doskonalisz w swoim życiu, fragment ciebie samej, który wydobywasz na światło dzienne, zmieniając jego negatywną energię w pozytywną.

Tak naprawdę, to nie jesteś swoim lękiem, tylko kimś, kto go doświadcza. Zamiast mówić: ”Boję się” powiedz: „Płynie przeze mnie uczucie lęku. Pozwalam mu odpłynąć.

Lęk ma moc tylko wtedy, gdy ukrywa się pod powierzchnią świadomego myślenia. Odblokowanie lęku przyniesie Ci wiele korzyści, bo w lękach ukryte są obrazy, przekazy na temat tego jaką wspaniałą osobą jesteś i kim możesz się stać w przyszłości. Dlatego za chwilę skonfrontujemy się ze swoim lękiem przed szczupłością, niezależnie, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że on istnieje, czy nie. Niezależnie od tego czy świadomie się do niego przyznajesz, czy nie.

Ciąg dalszy w następnym poście

Pozdrawiam Barbara

Brak komentarzy: