Loading

piątek, 21 stycznia 2011

Wiara a rezultaty w odchudzaniu

Autorem artykułu jest Natalia Orkisz


Obecne coraz więcej osob poświęca wiele przyjemności dla zguienia zbędnych kilogramów. Jest jednak jedna rzecz bez, której sukcesu nie bedzie, a mianowicie waiara. Trzeba wierzyć, że sie uda ...
Jak wynika z wielu badań wiara to połowa sukcesu. Tzw. Placebo (Placebo - substancja lub działanie (np. zabieg chirurgiczny) obojętne, nie mające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Chory nie wie, że to, co zastosowano nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystko (dla leku głównie: wygląd, zapach, smak, konsystencja), oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii. jest podstawa w odchudzaniu. Nie wystarczy tylko djets i cwiczenia, gdy osoba odchudzajaca się nie wierzy, że wykonana przez nia praca może przynieść jakiekolwiek ezultaty.Przeprowadzono badania , w których brały udział dwie grupy osób. Grupy te zostały poinformowane, że zostanz poddane działaniu pewnego srodka wspomagajacego odchudzanie.
1 osoby, którym podawano środki wspomagajace odchudzanie
2 osoby, którym podawano witaminy żekomo będące środkami wspomagającymi odchudzanie
Osoby te zostały zwarzone przed i po zakończeniu eksperymentu.
Osoby z pierwszej gupy niejednokrotnie otrzymywały gorsze wyniki niz osoby z grupy drugiej. Jest to przedewszystkim spowodowane nastawieniem umysłu. Jeżeli nasz umysł jest dokładnie "poinformowany" o tym co się dokładnie dzieje z organizmem zaczyna się przystosowywać do nowej sytuacji, a efekty, które osiagamy są krótkotrwałe. Jednak to zachowanie ludzkiej psychiki nie jest dokładnie zbadan.
Podobnych badań przeprowadzono bardzo wiele i prawie za każdym razem wyniki były podobne.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

2 komentarze:

Zaklinacz wagi pisze...

Pozytywne nastawienie do czegokolwiek ułatwia, przyspiesza, pomaga zrealizować, dane zamierzenie.
Z odchudzaniem jest tak samo.
Jeśli wierzymy w to, że się odchudzimy, nasz umysł, wewnętrzne ja, czy jak to każdy sobie nazwie, będzie stawarzał sytuacje, które będą nam pomagały w tym zamiarze.

Tomek pisze...

Zgadzam się z przedmówcą. Wiara, optymizm, uśmiech i życzliwość dla wszystkich są jedną z najważniejszych zasad w naszej "drodze" do idealnego zdrowia. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna mogą nie wystarczyć jeśli nie będzie w nas wiary...