Loading

poniedziałek, 12 lipca 2010

Opóźniacze odchudzania

Dziś chciałam porozmawiać na temat tego co ci może przeszkadzać w trakcie odchudzania. Zakładam że np. jesteś na jakiejś diecie, albo zaczęłaś/zacząłeś intensywnie ćwiczyć, lub stosujesz medytację odchudzającą.

Często przychodzi taki moment, ze motywacja spada do zera i nie wiadomo dlaczego nagle wszystkiego nam się odechciewa. Dieta idzie w kąt, ćwiczenia odkładamy na następny dzień a medytacja? - po co się wysilać pytamy siebie samych.

I to, co z takim zapałem zaczynaliśmy bardzo szybko przemienia się w popiół niezrealizowanego celu. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż wewnątrz nas jest wewnętrzny sabotażysta. Jest to część nas, której z jakiś powodów odpowiada bycie grubą/grubym. I gdy tylko zauważy, ze jej pozycja jest zagrożona robi wszystko, by nas odwieść od realizacji celu.

Jeżeli chcemy schudnąć musimy zrobić coś, by nasz sabotażysta przestał nam przeszkadzać. Czyli doprowadzić do tego by zmienił zdanie i przestało mu zależeć na byciu otyłym (najlepsze rozwiązanie) albo doprowadzić do tego, by zrezygnował i odpuścił (niestety istnieje niebezpieczeństwo, ze tylko się przyczai).

W następnym poście opiszę jak się z nim dogadać, by zmienił zdanie.

Pozdrawiam Barbara

Brak komentarzy: