Loading

poniedziałek, 4 maja 2009

Dlaczego tak trudno stać się szczupłym/szczupłą/?

Dlaczego tak trudno stać się szczupłym/szczupłą/?

Jesteśmy już bardzo blisko rozwiązania zagadki odpowiadającej na poniższe pytania:

- Dlaczego osobom, które są grube, tak trudno przychodzi schudnięcie?
- Dlaczego, kiedy się schudniemy, niejednokrotnie tak trudno jest utrzymać uzyskaną na nowo wagę?
- Co powoduje, że mimo iż jemy mało, czasami nawet jak przysłowiowy wróbelek, lecz nie udaje nam się zgubić nadmiaru kilogramów?
- Dlaczego występuje efekt jo – jo i bardzo szybko wracamy do poprzedniej wagi, a nawet staje się ona większa?

Mam dla Ciebie dobrą nowinę. Odpowiedź na te pytania istnieje i składa się z kilku podpunktów:

1. U osób stosujących różne diety polegające na obniżeniu ilości kalorii w pożywieniu, nie jadaniu pewnych pokarmów, spożywaniu przez jakiś okres czasu tylko jednorodnego pożywienia itp. następuje fizjologiczna reakcja spowolnienia tempa metabolizmu. Po pewnym czasie, kiedy organizm nie dostaje odpowiednich składników potrzebnych mu do życia /np. za mało tłuszczów, witamin, białek/, zaczyna mu się wydawać, że właśnie nadszedł czas głodu. Spowalnia, więc swoją przemianę materii tak, by dostosować się do nowych, mniejszych porcji kalorii. Włosy zaczynają się łamać, skóra staje się przesuszona, paznokcie łamliwe, ale nie chudniemy, za to wydatek energetyczny organizmu się zmniejsza.

2. Prawdopodobnie, u osób z nadwagą brunatna tkanka tłuszczowa jest w stanie uśpienia /zawiera małą liczbę mitochondriów/, jest jej mało, lub coś zakłóca rozkazy płynące z mózgu, dotyczące uruchomienia spalania nadmiaru kalorii. /To zagadnienie omówimy w przyszłości/.


3. Organizm jest zatruwany przez sztuczne substancje dostarczane mu wraz z jedzeniem i odkłada je. Owe sztuczne substancje nie tylko nie pomagają w zrzuceniu wagi, ale wręcz uniemożliwiają spalanie tłuszczu przez organizm /czy przyjmujesz sztuczne witaminy? – może się to także przyczynić do twojej nadwagi i zaburzeń odczuwania prawdziwego głodu przez ciebie/.

4. Organizm nie dostaje wszystkich składników, które potrzebne mu są do prawidłowego funkcjonowania i optymalnej przemiany materii, lub dostarczamy mu je w nieodpowiednich proporcjach.


5. System hormonalny, oraz pewne układy twojego organizmu /trawienny, wydalniczy, krwionośny/, nie pracują harmonijnie i prawidłowo.

6. Zbyt duża ilość węglowodanów oczyszczonych w diecie, powoduje tzw. pułapkę insulinową. Polega ona na tym, że gdy jemy cukry proste, oczyszczone węglowodany, nasz organizm, by usunąć nadmiar glukozy z krwi wytwarza insulinę. Im więcej wprowadzamy do diety cukrów prostych, tym więcej insuliny się wytwarza. W pewnym momencie mechanizm ten jest tak rozregulowany, że już mała ilość cukru we krwi powoduje wydzielanie insuliny. Dochodzi do tego, że insulina jest ciągle obecna we krwi i tym samym inna substancja, która przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej tzw. glukagon nie jest uwalniana. Dlatego odkładany jest tłuszcz. Istnieje jeszcze inne niebezpieczeństwo związane z jedzeniem cukrów prostych. Podczas ich spożywania w naszym mózgu zostają wydzielone pewne substancje, tzw. endorfiny, dzięki czemu czujemy radość i miłe podniecenie. Ponieważ te uczucia są bardzo przyjemne chcemy znowu ich doświadczyć. Jemy następną porcję cukru. W końcu możemy tylko przeżywać przyjemność podczas spożywania słodyczy. Stały się one dla nas swoistym narkotykiem! Alkohol również jest cukrem!

7. Zakwaszenie organizmu, to kolejna przyczyna otyłości. Najprościej mówiąc: jeżeli nie mamy w sobie równowagi kwasowo – zasadowej, w naszej krwi znajduje się wiele toksyn i zanieczyszczeń. By je usunąć, nasz organizm wykorzystuje wiele organów i narządów filtracyjnych /skóra, oddychanie, układ moczowy, wydalniczy itd./. Niestety, kiedy tych toksyn jest za dużo, wtedy trzeba je gdzieś zmagazynować. I właśnie takim świetnym magazynem jest biała tkanka tłuszczowa, mieszcząca się tuż pod skórą. Zastanówmy się skąd te toksyny i nierównowaga kwasowo zasadowa? Przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na nasz sposób odżywiania. W większości spożywamy mało zasadowych produktów /są nimi np. warzywa przyrządzane w różny sposób/, natomiast wiele sztucznych i chemicznie przetwarzanych substancji.
Zobaczmy co się dzieje, kiedy stosujemy np. dietę 1000 kalorii. Ograniczamy wtedy potrawy, dodatkowo dieta jest tak skomponowana, że zawiera wiele produktów, które zakwaszają organizm. W rezultacie chudniemy. Nasze rezerwy tłuszczu zostają uruchomione. Tkanka tłuszczowa rozłożona na czynniki pierwsze uwalnia składniki potrzebne do odżywienia organizmu, ale także toksyny wcześniej w niej zawarte. Toksyny te, kiedy nie są usunięte z krwi , kiedy tylko kończymy dietę i wracamy do „normalnego „ odżywiania są znowu umieszczone w tkance tłuszczowej. I kółko się zamyka. Co w takim razie należy zrobić? Odpowiedź nasuwa się sama. Odkwasić organizm, oczyścić go z toksyn, wolnych rodników itp. W jaki sposób to zrobić? Tu bezcenna okazuje się makrobiotyka. Opracowany został przez nią cały program pomagający odkwasić organizm. Zainteresowanych odsyłam do książek z tej dziedziny.
Oprócz tego chciałabym nadmienić, że istnieje wiele produktów, które pozwalają i ułatwiają oczyszczenie organizmu. W sesji.... zawarłam kilka ważnych informacji na ten temat. Dodatkowo odkryłam doskonały suplement, który oczyszcza organizm z toksyn i uwalnia wolne rodniki. To Teegrin 97, ekstrakt z zielonej herbaty.

8. Istnieją pewne czynniki psychiczne tzw. osobiste korzyści płynące z nadwagi. Jest to przyczyna podstawowa i najważniejsza. Podświadomie po prostu nie chcemy być szczupli.

Znasz już całą tajemnicę nadwagi. Teraz wystarczy po kolei eliminować wszystkie przyczyny sprzyjające jej powstaniu i utrzymywaniu się, a będziesz nie tylko szczupła/y/, ale i zdrowa/y/. Podczas tego kursu przepracujemy każdy z tych 7 punktów.


cdn

Ps

Jest to fragment mojej ksiązki "Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę"

Jeżeli jesteś zainteresowana/y całością publikacji możesz ją zamówić naciskając tutaj:

Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragniona sylwetkę - Łukowiak Barbara Janina


Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragniona sylwetkę - Łukowiak Barbara Janina
Pozdrawiam cieplutko, zapraszam do lektury i życzę powodzenia w osiągnięciu wymarzonej sylwetki!

Barbara Łukowiak

Brak komentarzy: